Złote produkty inwestycyjne to również niezwykle praktyczny prezent na różne okoliczności. Jakie produkty wybrać, na jakie koszty się nastawić i dlaczego warto rozważyć taką inwestycję?
Szacuje się, że znane dziś zasoby królewskiego kruszcu wyczerpią się za około dwie-trzy dekady i w obiegu pozostanie tylko złoto wydobyte. Ile złota jest obecnie na świecie, kiedy jego złoża się skończą i jak to wszystko może wpływać na ceny?
Inwestycja w złoto możliwa jest na dwa sposoby. Pierwszy, bezpośredni, polega na zakupie fizycznie rozumianego kruszcu w formie sztabek lub monet. Jakie są wady i zalety obu tych rozwiązań i na którą z tych metod warto się zdecydować?
Zainteresowanie metalami szlachetnymi i innymi bezpiecznymi przystaniami wzrosło w ciągu ostatnich kilku lat. W które z nich warto inwestować w 2023 roku i dlaczego?
Ślub to wyjątkowe wydarzenie i wyjątkowa okazja do wręczenia przemyślanego prezentu. Takim może być złoto fizyczne – elegancka alternatywa dla tradycyjnej koperty z gotówką.
Wysokie rezerwy złota wzbudzają zaufanie inwestorów do państwa, co pozwala rozwijać inwestycje. Jaką rezerwę tego kruszcu posiada Polska i jak wygląda to w kontekście innych krajów?
Platyna to popularny metal inwestycyjny o dużym znaczeniu dla nowoczesnego przemysłu. Diament z kolei to z kolei bardzo rzadki i wysoko wyceniany minerał, wykorzystywany również w jubilerstwie. Czym charakteryzują się oba te materiały w kontekście inwestycyjnym?
Aby chronić zgromadzony kapitał, inwestorzy szukają bezpiecznych przystani, których modelowym przykładem są metale szlachetne. Jakie aktywa wybierać w okresach szybkiego wzrostu cen?
Mennica w Perth została założona w 1899 roku i jest najstarszą mennicą Australii. Co stoi za sukcesem tej mennicy, jaka jest jej historia i w jakie jej produkty warto zainwestować?