ZŁOTE MONETY

( ilość produktów: 101 )

Monety bulionowe – złoty środek dla początkujących inwestorów

Złote monety bulionowe to produkty inwestycyjne o nielimitowanym nakładzie, które wybijane są przez mennice różnych krajów. Ich wartość określa zawartość metalu szlachetnego wykorzystanego do produkcji. Może on być w formie czystego złota najwyższej próby jak w przypadku monet, takich jak: Wiedeński Filharmonik, Kanadyjski Liść Klonowy czy Australijski Kangur lub stanowić stop złota z domieszką innych metali. Przykładem takiej monety jest jedna z najbardziej rozpoznawalnych złotych monet inwestycyjnych na świecie – Krugerrand, do której produkcji używa się specjalnego stopu złota i miedzi.

Wśród osób zainteresowanych rynkiem kruszców, monety bulionowe nazywane są często tzw. złotym środkiem dla początkujących inwestorów. Wynika to z faktu, że inwestycja w złoto dostępne w takiej formie nie wymaga dużych nakładów kapitału i jednocześnie pozwala zdywersyfikować portfel inwestycyjny.

Inwestycja w złote monety – alternatywa dla bankowych lokat

Inwestycja w złoty kruszec jest jedną z najbezpieczniejszych form lokowania kapitału w dłuższej perspektywie czasu, dlatego złote monety bulionowe bardzo chętnie wybierane są przez inwestorów, którzy chcą uchronić nieduży kapitał przed spadkiem wartości pieniądza w czasie. Takie rozwiązanie stosowane jest zamiennie z korzystaniem z lokat bankowych, a oszczędności przechowywane są prywatnie przez ich właściciela. W ten sposób inwestorzy unikają również kosztów związanych z utrzymywaniem lokat, a przy tym mogą ponownie upłynnić złote monety inwestycyjne bez konieczności zerwania umowy i ponoszenia dodatkowych konsekwencji takiego działania.

Złoto wśród metali szlachetnych cechuje duża stabilność, co zachęca inwestorów do inwestycji, w szczególności w obawie przed kryzysem gospodarczym w kraju lub niepewnymi sytuacjami na rynku finansów. Na wartość złotych monet bulionowych nie ma wpływu inflacja lub wahania kursów walut, dlatego inwestycja stanowi rozsądny i bezpieczny sposób ulokowania kapitału na lata.

Gdzie kupić złote monety?

Złote monety najlepiej kupić u autoryzowanego dealera metali szlachetnych, który posiada zezwolenie na handel metalami szlachetnymi, a przy tym oferuje produkty wybijane w mennicach o dużej rozpoznawalności na całym świecie. Nasz salon złota inwestycyjnego ASCOIN posiada niezbędne zezwolenia na sprzedaż i obrót metalami szlachetnymi, a przy tym gwarantuje anonimowość transakcji przy zakupie złotych monet bulionowych oraz udziela gwarancji odkupu. Dysponujemy złotymi monetami bulionowymi w różnych wariantach wagowych, które będą odpowiednie zarówno dla inwestorów zaczynających swoją przygodę z rynkiem kruszców, jak i stanowią doskonałą alternatywę dla pieniędzy wręczanych z okazji ważnych uroczystości, takich jak: ślub lub pierwsza komunia.

Złote monety inwestycyjne – historia na rynku kruszców

Za złote monety bulionowe uznaje się monety wybijane na potrzeby inwestycji. Aby można było uznać je za produkty inwestycyjne, muszą one spełniać pewne kryteria jakości. Do grupy złotych monet inwestycyjnych należą przede wszystkim wyroby wybijane po 1800 roku, przy których produkcji wykorzystano złoto próby co najmniej 900 lub wyższej. Przy ocenie zawartości złota w monetach bulionowych stosuje się system wagowy wykorzystujący jednostkę – uncję trojańską.

Pierwszą złotą monetą, która pojawiła się na rynku kruszców, był złoty Krugerrand – moneta wybijana nieprzerwanie od 1967 roku przez mennicę południowoamerykańską w RPA. Dziś jest jedną z najpopularniejszych monet na całym świecie.

Złota moneta – 1 uncja trojańska i wiele innych wariantów wagowych

Zawartość kruszcu w złotych monetach określa system wagowy przyjęty do określania wagi metali szlachetnych, takich jak: złoto, srebro, platyna i pallad, którego główną jednostką jest uncja trojańska. Złota moneta może być wybijana ze złota odpowiadającego wadze 31,1 gramów, czyli 1 uncji trojańskiej lub mniejszej zawartości czystego złota. Wśród złotych monet inwestycyjnych oferowanych przez nasz salon znajdą Państwo warianty wagowe odpowiadające kolejno: 1 oz, ½ oz, ¼ oz, 1/10 oz, czy 1/25 oz. Duża różnorodność produktów inwestycyjnych pozwala wybrać wyroby odpowiadające kapitałowi przeznaczonemu pod lokatę, a tym samym daje możliwość zainwestowania nawet niewielkiej sumy oszczędności.

Cena złotych monet w salonie ASCOIN

Cena złotych monet inwestycyjnych w dużej mierze zależy od zawartości czystego kruszcu, ale mają na nią wpływ także czynniki, takie jak: wzmożony popyt na złoto czy wzrost cen dolara do innych walut na rynku. W takich sytuacjach cena złota rośnie, a tym samym – złotych monet. W salonie ASCOIN przy zakupie większej liczby złotych monet naszym Klientom oferujemy atrakcyjne rabaty, które obowiązują niezależnie od aktualnego kursu złota na rynku. Zapraszamy do kontaktu i bezpiecznych zakupów również w naszym stacjonarnym salonie złota inwestycyjnego w Warszawie przy ulicy św. Barbary 4.

Waga
Kraj pochodzenia
Producent
Przedziały cenowe
Dostępność
Zaufane Opinie IdoSell
4.86 / 5.00 308 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-06
Wszystko zgodnie z opisem bez jakichkolwiek problemów
2024-05-05
5
pixel