Choć złoto jest uznawane za bezpieczną przystań i inwestycję, w której ryzyko straty jest niewielkie, rynek kruszców nie jest wolny od pułapek. Na jakie błędy zwrócić uwagę, by inwestycja była maksymalnie opłacalna?
Choć złoto jest względnie stabilnym aktywem (ceny mają tendencję do stałych wzrostów w długim terminie), jego wycena zmienia się każdego dnia. Jakie czynniki mają na to wpływ?
Ponieważ srebrny kruszec jest podatny na powstawanie osadów, warto umieszczać go w specjalnych opakowaniach ochronnych. Jak przechowywać srebro, żeby nie ciemniało i o jakich zasadach pamiętać?
Britannia to pierwsza europejska moneta bulionowa i wciąż jedna z najchętniej wybieranych przez inwestorów na całym świecie. Jaka jest historia Britanii, jak ją rozpoznać i jakie innowacyjne zabezpieczenia zastosowano przy jej produkcji?
W celu określenia czystości wyrobu oraz zawartości złota w stopie wprowadzono oznaczenie próby złota. Co dokładnie określa i jaka próba złota jest najlepsza?
Na sztabkach lub monetach – podobne jak na każdych innych przedmiotach – może osadzać się brud, który bardzo łatwo usunąć. Jak można to zrobić i jak przechowywać wyroby inwestycyjne, by zachować je w czystości?