ZŁOTE MONETY 1 OZ

( ilość produktów: 31 )

Złote monety 1 oz

Złote monety o gramaturze 1 oz cieszą się ogromną popularnością wśród inwestorów. Królewski kruszec charakteryzuje się bowiem ogromnym potencjałem inwestycyjnym oraz pozwala na zabezpieczenie kapitału w długoterminowej perspektywie. To czyni złote monety bulionowe 1 oz wartościowym aktywem, które dodatkowo zachwyca pięknym, niepowtarzalnym wzornictwem wykonanym zgodnie z wielowiekową sztuką menniczą.

Złote monety 1 oz – dlaczego warto inwestować w złoto?

Inwestycja w złoto fizyczne, na przykład w złote monety 1 oz, to jeden z bezpieczniejszych sposobów na ochronę Twojego kapitału oraz rozpoczęcie długoterminowego oszczędzania. Ceny złota charakteryzują się bowiem sporą stabilnością – wahania nie są drastyczne w porównaniu do innych aktywów, a w dłuższej perspektywie ceny stale rosną. Istotną zaletą złotych monet 1 oz jest również ich uniwersalność. Monety możesz sprzedać w dowolnym miejscu na świecie, nie martwiąc się, że ich wartość spadnie.

Należy przy tym podkreślić, że nie każda złota moneta jest monetą inwestycyjną. Do grupy fizycznego złota inwestycyjnego zaliczane są wyłącznie monety ze złota o próbie nie niższej niż 900 oraz wykonane po 1800 roku. Wszystkie złote monety dostępne na stronie ASCOIN są wyrobami inwestycyjnymi.

Tradycyjne zdobnictwo złotych monet 1 oz

Niezaprzeczalnym atutem złotych monet 1 oz jest również ich bogate zdobnictwo. Rewers oraz awers monety często przedstawiają głowy państw, symbole narodowe lub inne ważne momenty i miejsca. Złota moneta bulionowa 1 uncja jest więc nie tylko inwestycją, ale także piękną pamiątką.

Zobacz najchętniej wybierane złote monety 1 uncjowe, takie jak Australijski Kangur 1 oz, Krugerrand 1 oz, Kanadyjski Liść Klonowy 1 oz oraz Amerykański Orzeł 1 oz.

Złota moneta 1 uncja – cena

Podstawowym czynnikiem, od którego zależą ceny złotych monet 1 oz, są ceny samego kruszcu. Na nie największy wpływ mają natomiast popyt oraz wzrost cen dolara w stosunku do innych walut.

Chcesz sprawdzić aktualne ceny złota? Zajrzyj do zakładki cennik złota!

Zapraszamy do zakupu złotych monet 1 oz online na naszej stronie internetowej oraz w stacjonarnym salonie ASCOIN w Warszawie przy ulicy św. Barbary 4.

Waga
Kraj pochodzenia
Producent
Przedziały cenowe
Dostępność
Zaufane Opinie IdoSell
4.86 / 5.00 308 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-28
Dziękuję za dyskretną przesyłkę. Pozdrawiam
2024-05-15
Bardzo miła i kompetentna Pani
pixel