ZŁOTE MONETY 1/4 OZ

( ilość produktów: 34 )

Złote monety 1/4 oz

Złote monety o gramaturze 1/4 uncji trojańskiej to dobra propozycja zarówno dla początkujących, jak i bardziej doświadczonych inwestorów. Wyroby z królewskiego kruszcu wyróżniają się jednak nie tylko potencjałem inwestycyjnym i stabilnymi cenami, ale także pięknymi zdobieniami. Walory estetyczne monet bulionowych sprawiają, że stają się one piękną pamiątką na lata.

Złote monety 1/4 oz – czy warto w nie inwestować?

Złote monety bulionowe 1/4 uncji pozwalają na zabezpieczenie kapitału przed wieloma negatywnymi czynnikami ekonomicznymi oraz gospodarczymi. Są także doskonałym wyborem, jeśli szukasz rozwiązań o charakterze długoterminowym. Wynika to z relatywnie stabilnych cen – brak drastycznych wahań w cenach złota, a tym samym złotych monet bulionowych 1/4 oz, sprawia, że są one doskonałym aktywem na start przygody z inwestowaniem.

Należy jednak zaznaczyć, że nie każda złota moneta ma wartość inwestycyjną. Do grupy monet inwestycyjnych zaliczamy jedynie wyroby wykonane ze złota o próbie nie niższej niż 900 oraz wytworzone po 1800 roku. Co istotne, złote monety bulionowe posiadają również wszelkie cechy monet obiegowych – nominał (wyjątkiem jest tutaj Krugerrand), awers oraz rewers czy też znak emitenta.

Awers oraz rewers złotych monet 1/4 oz

Złote monety bulionowe mają zarówno wartość inwestycyjną, jak i estetyczną. Dzięki bogatym zdobieniom wykonanym zgodnie z tradycją menniczą są one piękną pamiątką, a także niepowtarzalnym prezentem z okazji ślubu, urodzin czy innej ważnej okazji.

Jeśli szukasz złotej monety 1/4 uncji, koniecznie sprawdź monety bulionowe takie jak Australijski Kangur 1/4 oz, Kanadyjski Liść Klonowy 1/4 oz czy Amerykański Orzeł 1/4 oz.

Ile kosztuje złota moneta 1/4 uncji?

Ceny monet bulionowych zależą oczywiście od ceny kruszcu. Co ma więc największy wpływ na ceny złota? Przede wszystkim popyt na złote wyroby, a także wzrost cen dolara w stosunku do innych walut.

Nie jesteś pewny, jak kształtują się aktualne ceny złota? Zapraszamy do zapoznania się z zakładką cennik złota.

Złote monety 1/4 oz możesz kupić online oraz w stacjonarnym salonie ASCOIN w Warszawie przy ulicy św. Barbary 4.

Waga
Kraj pochodzenia
Producent
Przedziały cenowe
Dostępność
Zaufane Opinie IdoSell
4.87 / 5.00 319 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-16
Wszystko ok
2024-06-13
Wszystko ok
pixel