Srebro inwestycyjne

Srebro inwestycyjne w ofercie ASCOIN

W naszym sklepie znajdą Państwo srebro inwestycyjne pochodzące z renomowanych, rozpoznawalnych w każdym zakątku globu mennic. Ten metal szlachetny jest polecany wszystkim osobom, które chcą bezpiecznie ulokować zgromadzone środki. Srebro inwestycyjne jest dostępne także dla osób, które dysponują mniejszym kapitałem (jako że jest to kruszec tańszy niż złoto, jednocześnie niemal równie popularny). Co ważne, produkty ze srebra można kupić w wielu wariantach wagowych.

Cena srebra inwestycyjnego, podobnie jak innych metali szlachetnych, jest względnie stała i nie ulega istotnym wahaniom nawet podczas kryzysów gospodarczych i innych sytuacji wpływających na światowe lub lokalne rynki. Mowa tu na przykład o konfliktach zbrojnych, kataklizmach, czy epidemiach. Srebro lokacyjne to możliwość zabezpieczenia oszczędności przed inflacją oraz dobry sposób na dywersyfikację portfela inwestycyjnego – przeniesienie części kapitału do tzw. bezpiecznej przystani, czyli inwestycji obarczonej znikomym ryzykiem.

Skąd wynika wartość srebra inwestycyjnego?

Srebro inwestycyjne, obok złota, jest najbardziej popularnym metalem szlachetnym. W starożytności wykorzystywano je jako walutę, do dziś tworzy się z niego biżuterię oraz wysokiej jakości ozdoby i przedmioty codziennego użytku. Współcześnie jest kruszcem niezbędnym w przemyśle i sektorze nowych technologii. Z wykorzystaniem srebra powstają komponenty do maszyn, komputerów i smartfonów. Jest niezbędne w przemyśle motoryzacyjnym, telekomunikacyjnym i w fotowoltaice.

Wszystko dzięki niezwykłym właściwościom tego metalu – jest trwały i odporny, jednocześnie plastyczny. Wykorzystuje się je również w medycynie i kosmetologii, ze względu na jego nieprzeciętny potencjał antybakteryjny. Warstwą srebra pokryte są niektóre narzędzia chirurgiczne, jest ono także składnikiem wielu leków.

Szerokie zastosowanie srebra inwestycyjnego, szczególnie w przyszłościowych gałęziach gospodarki sprawia, że inwestorzy mogą zakładać wzrost cen tego kruszcu, a z pewnością ich stabilność. Zwłaszcza że popyt na srebro (podobnie jak pozostałe metale szlachetne) utrzymuje się na wysokim poziome, a jego zasoby na świecie maleją.

Srebrno inwestycyjne – monety z pięknym zdobieniem

Monety bulionowe ze srebra są wybijane przez wszystkie liczące się na rynku metali szlachetnych mennice krajowe. Takie produkty to gwarancja w zakresie jakości wykonania oraz próby i masy kruszcu. Dzięki dużej rozpoznawalności srebrne monety bulionowe można relatywnie łatwo zbyć. Technika ich wykonania z kolej stanowi dobre zabezpieczenie przed fałszerstwem. Srebrne monety bulionowe posiadają skomplikowane, kunsztowne zdobienie, nierzadko wybite z zastosowaniem nowoczesnych technologii zabezpieczających, takich jak mikrograwer. Dzięki temu ich podrobienie jest niezwykle trudne i możliwe do zauważenia, nawet przez inwestora z niewielkim doświadczeniem. Zdobienie awersu i rewersu monet bulionowych nawiązuje zwykle do tradycji i kultury kraju, z którego pochodzą. Na monetach ze srebra inwestycyjnego umieszcza się także informacje o próbie, nominale i roku emisji. Wszystko to sprawia, że – choć są to produkty przede wszystkim inwestycyjne – są także poszukiwane przez kolekcjonerów.

Monety ze srebra lokacyjnego – idealne jako inwestycja lub prezent

W ASCOIN znajdziecie Państwo najchętniej kupowane srebrne monety bulionowe, takie jak Wiedeński Filharmonik, Kanadyjski Liść Klonowy, Australijski Kangur, Britannia, czy produkty z tzw. księżycowej serii Lunar III, nawiązujące do tradycyjnego chińskiego kalendarza. W naszej ofercie dostępne są także srebrne monety okazjonalne, będące niepowtarzalnym prezentem z okazji narodzin dziecka. Przykładem jest emitowana każdego roku kanadyjska srebrna dziesięciodolarówka "Witaj na świecie" oraz australijska moneta "Newborn" o nominale 50 centów.

Inwestycja w srebrne monety jest dostępna niemal dla każdego – produkty o wadze 1 oz (31,1 g) kosztują w 2022 roku nieco ponad 100 zł. Jeśli są Państwo zainwestowani większą inwestycją, w naszym sklepie można kupić również srebrne monety o wadze 1 kg, proporcjonalnie droższe.

Srebro lokacyjne – inwestycja w sztabki

Oferujemy Państwu również srebro inwestycyjne w postaci tradycyjnych sztabek. Sprzedajemy produkty renomowanych producentów, takich jak ciesząca się ogromnym prestiżem szwajcarska mennica Valcambi.

Tradycyjna sztabka srebra inwestycyjnego o wadze 1 kg ma formę gładkiej prostokątnej bryły. Na jednej z płaszczyzn wybita jest zwykle informacja o próbie kruszcu i wadze, a także logo producenta oraz numer seryjny. Gwarancją autentyczności srebra i innych sprzedawanych przez nas produktów jest akredytacja LBMA, czyli Londyńskiego Stowarzyszenia Rynku Kruszców. Sztaby srebra inwestycyjnego są szczególnie polecane tym inwestorom, którzy chcą ulokować w tym metalu szlachetnym większy kapitał.

Inwestowanie w metale szlachetne – gdzie kupić srebro?

Srebro inwestycyjne mogą Państwo kupić za pośrednictwem naszego sklepu internetowego, a także tradycyjnie. W obu przypadkach gwarantujemy bezpieczeństwo i pewność transakcji. Przesyłki są odpowiednio ubezpieczone, a kupując srebro w naszym salonie sprzedaży w Warszawie przy ul. św. Barbary 4 udostępniamy bezpieczne VIP-roomy, gwarantujące komfort zakupu. Odwiedzając nas w salonie, mogą Państwo skorzystać również z profesjonalnego doradztwa oraz obejrzeć wybrane srebrne monety czy sztaby.

Srebro charakteryzuje się trwałością, rozpoznawalnością i od lat cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Dlatego też inwestycja w fizyczne srebro jest dobrym rozwiązaniem dla wszystkich, którzy chcą się zabezpieczyć przed spadkiem wartości pieniądza. Srebro inwestycyjne jest także znakomitym rozwiązaniem dla osób, które chcą ochronić swoje oszczędności przed obecną inflacją.

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.87 / 5.00 319 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-20
Towar zgodny z opisem. Szybka przesyłka, doskonały kontakt. Polecam gorąco.
2024-05-23
Wszystko tak jak być powinno.
pixel