ZŁOTE MONETY 1/25 OZ

( ilość produktów: 3 )

Złote monety 1/25 oz

Złote monety o gramaturze 1/25 oz cieszą się ogromną popularnością zarówno wśród początkujących, jak i bardziej doświadczonych inwestorów. Wyroby z królewskiego kruszcu charakteryzują się jednak nie tylko sporą wartością inwestycyjną, ale także posiadają wartość dodaną w postaci bogatego zdobnictwa. To czyni złote monety bulionowe 1/25 oz pięknym początkiem przygody z inwestowaniem, a także wyjątkowym pomysłem na prezent ze szczególnej okazji.

Złote monety 1/25 oz – bezpieczna lokata kapitału

Złote monety bulionowe są bezpieczną inwestycją pozwalającą na ochronę kapitału przed skutkami inflacji oraz innych czynników gospodarczych czy ekonomicznych. Spowodowane jest to relatywnie stabilnymi cenami złota, które – w przeciwieństwie do innych aktywów – nie ulegają zwykle tak drastycznym wahaniom w długim horyzoncie czasowym. Oznacza to, że inwestycja w złote monety wiąże się z bardzo małym ryzykiem straty oraz warto traktować ją jako inwestycję długoterminową.

Co ważne, nie każdą złotą monetę możemy określić mianem inwestycyjnej. Do tej grupy należą wyłącznie wyroby wybijane po 1800 roku, które wykonane są ze złota o próbie nie niższej niż 900. Wszystkie monety w ASCOIN są wyrobami inwestycyjnymi.

Walory estetyczne złotych monet 1/25 oz

Złote monety bulionowe oprócz wartości inwestycyjnej posiadają również walory estetyczne. Monety wyrabiane są zgodnie z wielowiekową tradycją menniczą – zarówno awers, jak i rewers monety są bogato zdobione, co jest dodatkową zaletą tego aktywa.

Zastanawiasz się, którą złotą monetę 1/25 oz wybrać? Sprawdź najchętniej wybierane monety takie jak Wiedeński Filharmonik 1/25 oz oraz Kanadyjski Liść Klonowy 1/20 oz.

Ile kosztują złote monety 1/25 uncji?

Ceny złotych monet 1/25 oz zależą przede wszystkim od ceny samego kruszcu, na którą wpływa między innymi popyt oraz wzrost cen dolara w stosunku do innych walut. Aktualne ceny możesz zawsze sprawdzić w zakładce cennik złota.

Chcesz kupić kilka monet bulionowych oraz skorzystać z atrakcyjnych rabatów? Zapraszamy do zakupów online oraz w stacjonarnym salonie ASCOIN w Warszawie przy ulicy św. Barbary 4.

Waga
Kraj pochodzenia
Producent
Zaufane Opinie IdoSell
4.87 / 5.00 319 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-19
Profesjonaliści, bardzo solidni!!!!9
2024-06-16
Wszystko ok
pixel