2023-03-02

Sztabka złota na chrzest – dlaczego warto podarować złoto?

Narodziny dziecka to szczególne wydarzenie w życiu każdych rodziców, ale też pozostałych członków rodziny i jej przyjaciół. To zwykle również okazja do wręczenia pierwszego – a przez to wyjątkowego – prezentu. Jednym z najbardziej przemyślanych, a przy tym eleganckich i praktycznych jest złoto. Dlaczego warto wybrać ten kruszec na prezent z okazji chrztu?

Sztabka na chrzest – elegancki, estetyczny i praktyczny podarunek

Złoto często towarzyszy wyjątkowym okazjom. To popularny prezent na ślub, jubileusz, urodziny czy imieniny. Jest to metal szlachetny o wyjątkowej wartości, ale też o niezwykłych walorach estetycznych. To wreszcie prezent bardzo praktyczny – złoto inwestycyjne w postaci sztabek lub monet to sposób na ochronę kapitału przed inflacją. Złoty produkt zachowa swoją siłę nabywczą przez dziesiątki lat. Tego samego nie można powiedzieć o tradycyjnej gotówce, której realna wartość z czasem spada. Proces ten zachodzi szczególnie szybko w czasach niepewności gospodarczej i recesji, z którymi często wiąże się wysoka inflacja. Złoto jest nazywane bezpieczną przystanią dla inwestorów, ponieważ pozwala zabezpieczyć wartość kapitału w czasie.

 


 

Złoto jako zabezpieczenie na przyszłość

Sztabka złota na chrzest będzie dobrą alternatywą dla tradycyjnej koperty z gotówką. Jest to upominek przemyślany, mający fizyczny wymiar, wskazujący na pewien wysiłek osoby, która zdecydowała się go wręczyć. Może być to pierwsza inwestycja, forma troski o przyszłość człowieka, który właśnie przyszedł na świat. Tak podarowaną sztabkę można spieniężyć wiele lat później, na przykład w 18 urodziny. Złoto inwestycyjne jest też zabezpieczeniem przed kryzysowymi sytuacjami mogącymi wystąpić w przyszłości. Zachowa swoją wartość, gdy wycena waluty gwałtownie spadnie (np. w wyniku kryzysu geopolitycznego w regionie). Jako wyrób fizyczny, złoto jest też niezależne od systemu bankowego. Warto pamiętać też, że żółty kruszec można sprzedać bez straty w niemal każdym miejscu na świecie i zawsze będzie na nie popyt (jego globalne zasoby są ograniczone, a znane nam złoża wkrótce się wyczerpią). Wszystko to, w połączeniu ze stabilnością cen złota w ujęciu długoterminowym sprawia, że sztabka złota to doskonały sposób na prezent z okazji chrztu lub po prostu narodzin dziecka.

Sztabka złota na chrzest – jaki produkt wybrać? 

Jeśli chcesz kupić sztabkę złota na chrzciny, możesz wybrać jedną z wielu możliwości. Złoto inwestycyjne w postaci sztab to bardzo szeroka grupa wyrobów – w naszym sklepie sprzedajemy produkty o masie od 1 grama do 1 kilograma. Sztabki, które świetnie się sprawdzą jako prezent na chrzest, to:

  • sztabka złota 1 g – około 300 zł (ceny w lutym 2023),
  • sztabka złota 2,5 g – około 750 zł,
  • sztabka złota 5 g – około 1 500 zł,
  • sztabka złota 10 g – około 2 800 zł,
  • sztabka złota 1 oz (31,1 g) – około 8 300 zł.

Sztabki mają zwykle prostą formę, jednak niektóre są dodatkowo zdobione lub odlane w nietypowej formie. Przykłady to sztaba złota VALCAMBI CombiBar 10 x 1/10 oz, która składa się z tablicy utworzonej z mniejszych sztabek, które można z łatwością odłamać.

Wybierając upominek na chrzest lub narodziny dziecka, warto zwrócić uwagę również na monety bulionowe, które są szczegółowo zdobione, wybija się również na nich rok emisji, co może stanowić wspaniałą pamiątkę czasu, w którym rodzina powiększyła się o nowego domownika. W naszym sklepie znajdziesz także srebrną monetę Newborn, ze wzorem nawiązującym do tego wyjątkowego wydarzenia.

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.86 / 5.00 308 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-15
Wszystko sprawnie i bezpiecznie
2024-05-15
Bardzo miła i kompetentna Pani
pixel