2024-06-24

Sztabka złota na chrzest – dlaczego warto podarować złoto?

Narodziny dziecka to szczególne wydarzenie w życiu każdych rodziców, ale też pozostałych członków rodziny i jej przyjaciół. To zwykle również okazja do wręczenia pierwszego – a przez to wyjątkowego – prezentu. Jednym z najbardziej przemyślanych, a przy tym eleganckich i praktycznych prezentów jest złoto. Dlaczego warto wybrać ten kruszec na upominek z okazji chrztu?

Sztabka na chrzest – elegancki, estetyczny i praktyczny podarunek

Złoto często towarzyszy wyjątkowym okazjom. Jest to metal szlachetny o wyjątkowej wartości, ale też o niezwykłych walorach estetycznych. Chrzest to natomiast moment, który wprowadza dziecko do wspólnoty religijnej. Tradycyjnie prezenty z tej okazji mają nie tylko materialną wartość, ale również symboliczne znaczenie. Podarowanie sztabki złota wpisuje się w te tradycje, symbolizując życzenia dobrobytu, stabilności i bogactwa na przyszłość.

Złoto jest jednak nie tylko eleganckim i symbolicznym, ale również praktycznym prezentem – złoto inwestycyjne w postaci sztabek lub monet to między innymi sposób na ochronę kapitału przed inflacjąSztaba złota zachowa swoją siłę nabywczą przez dziesiątki lat. Tego samego nie można powiedzieć o tradycyjnej gotówce, której realna wartość z czasem spada. Proces ten zachodzi szczególnie szybko w czasach niepewności gospodarczej i recesji, z którymi często wiąże się wysoka inflacja. Złoto jest więc często nazywane bezpieczną przystanią dla inwestorów, ponieważ pozwala zabezpieczyć wartość kapitału w czasie.

 

 

Złoto jako zabezpieczenie na przyszłość

Jedną z głównych zalet podarowania złota jest jego stabilna wartość. W przeciwieństwie do większości prezentów, które z czasem tracą na wartości, złoto utrzymuje swoją cenę na rynku. Jest to zabezpieczenie finansowe na przyszłość, które może okazać się bardzo cenne, gdy dziecko dorośnie.

Sztabka złota na chrzest będzie więc dobrą alternatywą dla tradycyjnej koperty z gotówką. Może być to pierwsza inwestycja, forma troski o przyszłość dziecka, które właśnie przyszło na świat. Tak podarowaną sztabkę można spieniężyć wiele lat później, na przykład w 18 urodziny.

Złoto inwestycyjne jest też zabezpieczeniem przed kryzysowymi sytuacjami mogącymi wystąpić w przyszłości. Zachowa swoją wartość, gdy wycena waluty gwałtownie spadnie (np. w wyniku kryzysu geopolitycznego w regionie). Co więcej, jako wyrób fizyczny, złoto jest też niezależne od systemu bankowego. Warto również pamiętać też, że królewski kruszec można sprzedać bez straty w niemal każdym miejscu na świecie. Wszystko to, w połączeniu ze stabilnością cen złota w ujęciu długoterminowym sprawia, że sztabka złota to doskonały sposób na prezent z okazji chrztu lub po prostu narodzin dziecka.

Unikalny prezent z okazji chrztu

Sztabka złota to prezent, który wyróżnia się na tle innych upominków. Jest to coś niezwykle eleganckiego i unikalnego. Tego typu podarunek z pewnością zostanie zapamiętany i doceniony przez rodziców dziecka, a w przyszłości również przez samo dziecko. Elegancko zapakowana sztabka złota może być pięknym i symbolicznym akcentem podczas uroczystości chrztu.

Aby podkreślić wyjątkowość prezentu, można zdecydować się na personalizację sztabki złota poprzez grawerowanie. Imię dziecka, data chrztu czy krótka dedykacja mogą sprawić, że sztabka złota stanie się jeszcze bardziej osobistym i pamiątkowym upominkiem. Wiele firm oferuje usługi grawerowania, co pozwala na stworzenie unikalnego i niezapomnianego prezentu.

Sztabka złota na chrzest – jaki produkt wybrać? 

Na rynku dostępne są różne rodzaje sztabek złota, które można dopasować do budżetu oraz indywidualnych preferencji. Sztabki różnią się wagą, czystością złota oraz producentem. Najczęściej wybierane są sztabki o wadze od 1 do 20 gramów, ale dostępne są również większe sztabki – w naszym sklepie sprzedajemy produkty o masie od 1 grama do 1 kilograma.

  • sztabka złota 1 g – około 350 zł (ceny w czerwcu 2024),
  • sztabka złota 2,5 g – około 850 zł,
  • sztabka złota 5 g – około 1 600 zł,
  • sztabka złota 10 g – około 3 100 zł,
  • sztabka złota 1 oz (31,1 g) – około 9 500 zł.

Kupując sztabkę złota, należy zwrócić uwagę na jakość produktu oraz renomę sprzedawcy. Złoto najlepiej kupować u sprawdzonych dealerów, którzy oferują certyfikaty autentyczności i gwarancję jakości – takich jak ASCOIN. Taki upominek z pewnością zostanie doceniony przez rodziców i stanie się cenną pamiątką dla dziecka.

Wybierając upominek na chrzest lub narodziny dziecka, warto zwrócić uwagę również na monety bulionowe, które są szczegółowo zdobione, wybija się również na nich rok emisji, co może stanowić wspaniałą pamiątkę czasu, w którym rodzina powiększyła się o nowego domownika. W naszym sklepie znajdziesz także srebrną monetę Newborn, ze wzorem nawiązującym do tego wyjątkowego wydarzenia.

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.87 / 5.00 335 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-07
Zakupy zgodnie z moimi intencjami. Doskonały kontakt z pracownikami ASCOIN. Na pewno powrócę.
2024-07-02
Po raz wtóry, bardzo OK. Polecam!!!
pixel